PIECI IEMESLI LAI APGŪTU JAUNU VALODU.

Gandrīz jebkurš mūsdienu sabiedrības cilvēks prot vairāk nekā vienu valodu. Vai kādreiz esi aizdomājies par to, ka būtu nepieciešams apgūt vēl kādu papildus valodu? Šajā rakstā centīsimies sniegt piecus, mūsuprāt, labus iemeslus, lai iedvesmotu tevi sākt mācīties jaunu valodu.

Pirmais iemesls: iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem.
Papildus valodu zināšana sniegs iespēju sazināties un iepazīties ar jauniem, aizraujošiem cilvēkiem. Protams, ka ir iespējams komunicēt, neizmantojot vārdus, bet tādā veidā neizdosies nedz iepazīt cilvēkus tuvāk, nedz apspriest jums abiem aktuālākās un tuvākās tēmas. Nekad nevar zināt, ko tev sniegs jauni kontakti. Bet vienu gan var apgalvot, ka bez iespējām ar šiem cilvēkiem sazināties, tu to nekad arī neuzzināsi. Mēs iesakām nepalaist garām savu iespēju!

Otrais iemesls: iespēja izprast citu tautu kultūru.
Ja kādreiz esi pavadījis laiku citā valstī, tad tu noteikti zini, cik svarīgi ir izprast valsts valodu, lai maksimāli pareizi spētu uztvert attiecīgās sabiedrības kultūru. Nezinot attiecīgās valsts valodu, tu nevarēsi nedz lasīt tur radīto literatūru, nedz skatīties televizoru vai klausīties mūziku. Savukārt, runājot par biznesa vidi, klientam vienmēr būs patīkamāk sazināties ar cilvēku, kurš kaut vai nedaudz orientējas viņa dzimtajā valodā un kultūrā.

Trešais iemesls: iespēja paraudzīties uz pasauli no cita skatupunkta.
Jo vairāk valodu tu zini, jo vairāk tu spēj saprast cilvēku komunikācijas paradumus un to, kā kultūra un viņa dzīvesveids spēj veidot valodu. Pietam, ja tu esi filozofiski domājošs cilvēku tips, tad būsi ļoti pārsteigts par to, kā mainās cilvēku pasaules uztvere un domāšanas veids, mainoties sazināšanās valodai.

Ceturtais iemesls: iespēja labāk izprast savu dzimto valodu.
Pētot un apgūstot jaunu valodu, iespējams, ka mācību procesā iemācīsies arī kaut ko jaunu par savu valodu. Piemēram, daudzi vārdi ir aizguvumi no citām valodām, bet izprotot šo vārdu izcelsmi un oriģinālvalodas nozīmi, tu vari paplašināt gan savu vārdu krājumu, gan uzlabot valodu zināšanas.

Piektais iemesls: jo ilgāk gaidīsi, jo grūtāk būs.
Kā jau zināms, ritot gadiem, daži uzdevumi kļūst arvien grūtāk izpildāmi, kas skaidrojams ar smadzeņu attīstību cilvēka mūža pirmajā pusē. Ja mēs šo apgalvojumu attiecinām arī uz valodu apguvi, tad tas ir pilnībā korekts. Lai gan apgūt valodas ir lietderīgi jebkurā dzīves posmā, uzskats, ka to vajadzētu darīt vēlāk, kad tev būs vairāk laika, mācību procesu var ievērojami apgrūtināt un pagarināt.

Šie ir tikai daži iemesli, lai apgūtu jaunas valodas, un iespējas, ko tās sniegs. Iesakām atcerēties ikvienam lasītājam, ka katra jaunapgūtā valoda ir jauna dzīves sniegtā iespēja.


« Atpakaļ